fbpx
728 x 90

Світовий ринок горіха волоського

Світовий ринок горіха волоського

Новий звіт про світовий ринок горіха волоського, опублікований маркетинговою компанією IndexBox

Представляємо резюме основних висновків звіту «Світовий ринок волоських горіхів — аналіз, прогноз, тенденції та статистика» («World – Walnuts – Market Analysis, Forecast, Size, Trends and Insights»), що містить поглиблений аналіз світового ринку горіхів. У матеріалі ви знайдете останні дані про тенденції та можливості ринку у розрізі країн, про споживання, обсяги виробництва та ціни, а також глобальну торгівлю (імпорт та експорт). Прогноз демонструє перспективи ринку до 2025 року 

Згідно зі звітом «Світовий ринок волоських горіхів — аналіз, прогноз, тенденції та статистика», нещодавно опублікованим IndexBox, у 2017 році обсяг світового споживання волоського горіха без шкаралупи становив близько 2,2 млн тонн. З 2008 по 2016 рр. спостерігалося значне зростання, але потім ріст сповільнився через незначне зниження пропозиції в Китаї; незважаючи на це, середньорічний приріст становив + 7,1% за період з 2007 до 2017 року.

Стрімке зростання глобального споживання волоських горіхів сповільнилося

У вартісному вираженні глобальний ринок волоського горіха становив $18,3 млрд. у 2017 році (за оцінками IndexBox), трохи відновившись після різкого падіння 2016 року. Поступове збільшення за період з 2010 по 2015 рр. продовжилось різким зниженням на -12% у  2016 році. Ці коливання були зумовлені спадом цін на горіх в 2016 році на фоні високих урожаїв у великих країнах-експортерах, але потім ринок стабілізувався.

Зростання кількості населення та їх доходів, поінформованість про здоровий спосіб життя та існуючий попит на здорову їжу та різноманітні інгредієнти, призначені для використання в індустрії охорони здоров’я та краси, є основною рушійною силою ринку горіха. Таким чином, обсяг ринку, як очікується, продовжить тенденцію до зростання споживання, збільшуючись з очікуваним середньорічним темпом зростанням + 3,3%, що доведе обсяг ринку горіха волоського без шкаралупи до 2,8 млн тонн.

Китай споживає майже половину світових горіхів

Китай (1,045 млн тонн) був країною з найвищим рівнем споживання, що становить 48% світового показника. За ним  посідають місця Іран (242 тис. тонн), США (217 тис. тонн) та Туреччина (127 тис. тонн). Крім того, Китай був найбільшим виробником грецьких горіхів у світі.

У 2017 році серед основних країн-споживачів, Іран (3,0 кг на особу) зареєстрував найвищий показник споживання на душу населення. Далі йдуть Туреччина (1,6 кг / особа), США (0,7 кг на особу) та Китай (0,7 кг на особу). Споживання на душу населення в цих країнах перевищувало середньосвітове значення (0,3 кг на людину). Водночас обсяг споживання на душу населення в Китаї та США значно зріс за 2007-2017 рр. (+ 11,3% та + 10,0% відповідно), в Ірані зростання було більш помірним (+ 2,6% на рік); у Туреччині воно віддзеркалювало свій початковий рівень.

Світове виробництво горіха волоського стабілізувалося після періоду стрімкого росту

Виробництво волоських горіхів у шкарлупі досягло 3,977 млн тонн у 2017 році, з помірними коливаннями протягом аналізованого періоду. Загальна тенденція до зростання становила в середньому +7,2% на рік з 2007 до 2017 року; однак вона спалахувала в 2017 році через незначне зниження виробництва в Китаї. Площі насаджень горіхових садів також розширилися та сягають 1,382 млн га у всьому світі.

Китай продовжує домінувати у світі за валовим виробництвом горіха грецького

Китай залишається ключовою країною-виробником горіха грецького з обсягами виробництва близько 1,890 млн тонн (вага в шкаралупі) у 2017 р., що становило 47% від загального світового обсягу виробництва. Крім того, виробництво горіха в Китаї перевищило цифри, зафіксовані другим найбільшим у світі виробником — США (658 тис. тонн, що становить 17% світового) —майже втричі. Інші великі виробники значно відставали в плані виробництва волоського горіха: Іран (11%), Туреччина (4%), Мексика (4%) і Україна (3%).

У Китаї з 2007 по 2017 роки рівень виробництва зростав на +11,6% щороку. Вирощування горіха переважно розташоване в провінціях Юньнань, Сіньцзян, Хебей, Шеньсі, Хенань і Ганьсу (Yunnan, Xinjiang, Hebei, Shaanxi, Henan and Gansu). У 2017 році несприятливі погодні умови пошкодили врожай у провінції Юньнань, найбільшому в країні регіоні, що виробляє горіх. У інших великих провінціях урожай трохи збільшився завдяки новим напрямам та поліпшенню зрошування, але цього не вистачало, щоб компенсувати втрату в Юньнані, що призвело до незначного зменшення обсягів виробництва в Китаї та, як наслідок, у світі загалом.

Загальносвітова площа та урожайність

Середня врожайність волоського горіха у світі становила 3,2 т/га у 2017 році, збільшившись на 2% відносно попереднього року. За 2007-2017 рр. середньорічний приріст становив +2%; тенденція залишалася відносно стабільною, лише з незначними коливаннями протягом розглянутого періоду, і, швидше за все, остерігатиметься стійке зростання в найближчому майбутньому. Хоча щороку існують значні ризики несприятливих погодних умов.

У 2017 р. площі насаджень грецьких горіхів становили близько 1,3 млн га у всьому світі; зростання на 6%  порівняно з попереднім роком. Загалом, це свідчить про значне збільшення з 2007 по 2017 рік: загальна площа насаджень збільшувалася щороку в середньому на + 5,4% за останні десять років. Тим не менш, помітні коливання протягом аналізованого періоду. Світова площа насаджень горіха волоського досягла максимуму в 2017 році і, ймовірно, продовжить своє зростання у найближчому майбутньому.

Тільки 11% від світового обсягу горіхів експортується

Грецькі горіхи — це поширений у торгівлі товар, частка експорту якого у загальному обсязі світової продукції становить близько 11% в 2017 році. Інтенсивність торгівлі не дуже висока, оскільки більшість грецьких горіхів споживаються на місці (особливо в Китаї), однак невеликі, але стабільні обсяги імпортних волоських горіхів є у багатьох країнах світу.

Середня ціна експорту горіха в 2017 році становила 3925 дол. США за тонну, зменшившись на -2,3% порівняно з попереднім роком. Загалом спостерігається значне зростання за 2007-2017 рр.: експортні ціни збільшилися в середньорічному розмірі на + 6,0% за останні десять років. Тим не менш, графік указує на помітні коливання протягом аналізованого періоду.

Експортні ціни помітно відрізнялися за країною призначення, зокрема, країною з найвищою експортною ціною була Мексика ($ 6,127 за тонну).

З 2007 по 2017 рр. найбільш помітні темпи зростання експортних цін було досягнуто Австралією (+17,2% на рік), тоді як інші світові лідери мали більш скромні темпи зростання.

США залишаються основним світовим постачальником горіхів

Світовий обсяг експорту в 2017 році становив 244 тис. тонн, що на 11% більше, ніж у попередньому році. Обсяг експорту горіхів за звітний період зберігав стабільну позитивну тенденцію, зростаючи з середнім темпом приросту + 6,0% на рік.

У 2017 році вартість експорту становила $ 2,085 млрд, що було піковою величиною за звітний період. На відміну від обсягу експорту його вартість змінювалася протягом досліджуваного періоду через коливання цін. Різке падіння в 2016 році відбулося через зниження ціни на горіх, депресія заподіюється надмірною пропозицією за рахунок щедрих урожаїв у основних країнах-виробниках. У наступному році ціни трохи підскочили, і вартість імпорту майже повернула свій колишній піковий рівень.

За 2017 р. США утримували лідерство за обсягами експорту (101 тис. тонн), що становить 41% загальносвітового імпорту. За ними слідували Мексика (15%), Україна (11%), Чилі (10%), Молдова (6%) і Німеччини (4%).

Німеччина була країною з найбільш швидко зростаючим експортом грецького горіха з середньорічним показником зростання +15,6% на рік. Далі йшли Чилі (+13,0% на рік), Мексика (+11,3% на рік) та Японія (+10,2% на рік).

Німеччина стала найбільшим імпортером горіхів

Обсяг світового імпорту становив 247 тис. тонн у 2017 році, що на 10% більше, ніж у попередньому році. У грошовому еквіваленті він становить $ 1,732 млрд. Обсяги імпорту горіхів зберігали тенденцію, яка відповідає обсягу експорту: ці торговельні потоки доповнюють один одного в глобальному масштабі.

У 2017 р. Німеччина мала найбільший обсяг імпорту (35 тис. тонн), що становить 14% загального світового імпорту. Далі йдуть Японія (8%), Південна Корея (6%), Іспанія (5%), Франція (5%) та Канада (4%).

Німеччина також стала найшвидше зростаючим імпортером горіха з середньорічним приростом +11,1% за 2007-2017 роки. Далі йдуть Південна Корея (+9,1% на рік), Іспанія (+6,0% на рік) та Японія (+5,9% на рік).

Джерело: www.indexbox.io
Profihort
ADMINISTRATOR
PROFILE

Радимо також прочитати

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Останні новини

Найбільш коментарів