fbpx
728 x 90

Покоління Z та фрукти і овочі майбутнього

Покоління Z та фрукти і овочі майбутнього

Author / Interpretation: by Oleg Serdiuk / Олег Сердюк

Ми самі інколи мало переймаємося якісними показниками фруктів, овочів і ягід, які споживаємо. Що ж думає з цього приводу «Покоління Z» — покоління гаджетів, у яких будь-яка інформація на відстані кліку?

Переважна більшість молодого покоління свідомого віку (старші класи школи та ті, хто починає свідомо ставитися до оточення та свого місця в ньому, отримують сучасні знання з інформаційного потоку і знають про те, що продукти харчування, зокрема, ягоди, овочі та фрукти, які вони та їхні батьки купують у магазинах та на ринках, насамперед мають бути безпечними для споживання та нести користь людському організму і забезпечувати його нормальне функціонування.

Сучасні агротехнології, за якими вирощують агрокультури, і, зокрема, плодоовочеву продукцію, передбачають застосування засобів захисту рослин, використання та дози внесення яких законодавчо регламентовані, та рекомендовані компаніями-виробниками строки очікування від їхнього застосування і до збору урожаю. Застосування ж хімічних сполук контрафактного походження та відхилення від строків очікування, за які хімічні речовини виводяться з рослини або ж розпадаються до рівня, який не чинить пагубної дії на людський організм, може зашкодити нормальному функціонуванню людини.

Водночас існує органічна продукція, тобто ягоди, овочі та фрукти, які вирощують органічним методом, тобто їхнє виробництво чітко регламентоване і під час їхнього виробництва не застосовуютья хімічні засоби захисту рослин, а лише біологічні продукти природнього походження. Проте вони коштують дещо дорожче, аніж вирощені звичайним, конвенційним способом. Це зумовлено тим, що урожайність продукції за органічного способу вирощування дещо нижча, тому через більшу вартість і компенсують недобір, подекуди більшу додану вартість ставлять лише за органічний бренд.

Чи довіряєте ви продавцям, мережам магазинів та тим, хто торгує ягодами, фруктами та овочами на ринку, що їхня продукція відповідає необхідним нормам та була вирощена, доставлена та реалізовується  відповідно до необхідних стандартів безпечного виробництва?

Яке ваше ставлення до купівлі органічних ягід, овочів та фруктів за більш високою ціною?

Якими ягоди, овочі та фрукти майбутнього ви уявляєте не лише за зовнішнім виглядом, але й у розумінні їхньої безпечності та користі для харчування?

З проханням дати відповідь на ці запитання проект ProfiHort Media звернувся до Анатолія Осмоловича, учня 9-го класу, однієї зі шкіл міста Києва, з яким ми випадково зачепили цю тему:

Ні, я не дуже довіряю продавцям, мережам магазинів, та тим, хто торгує фруктами чи овочами на ринку, і обґрунтовується ця недовіра інколи невідомим походженням цих продуктів. Не можна сказати напевне, звідки ці продукти і чи вони взагалі безпечні для здоров’я, не кажучи вже про користь. На мою думку, потрібно купувати тільки у перевірених магазинах, які мають певні стандарти якості продукції та не приховують процесів збору, обробки чи інших етапів становлення продукції,  і  які зарекомендували себе на ринку.

Моє ставлення до купівлі органічних ягід, овочів та фруктів за більш високою ціною достатньо позитивне, тому що велика частина коштів втрачається під час збору, адже за органічного вирощування без вживання хімічних препаратів врожайність нижча ніж за хімічного, тому ціна обґрунтована. Але я не бачу нічого страшного, адже ти знаєш, що купуєш, тому  деякі організації не приховують ніяких етапів вироблення продукції, і мають певні документи, які підтверджують якість. Тому заплатити на малесеньку частину більше, і розуміти, що ти вживаєш якісні і корисні для твого здоров’я продукти набагато приємніше, ніж усвідомлювати незрозуміле походження і стан овочів, фруктів чи ягід, які можуть погано вплинути на наше здоров’я.

Тільки органічними я уявляю ягоди або фрукти, овочі майбутнього. Вони матимуть свій природний зовнішній вигляд без усього зайвого. Також вони мають бути винятково без хімічних речовин, адже це найголовніший чинник. Вони мають зберігати всі корисні вітаміни, якими наділила їх  природа. Тільки такими органічними корисними та безпечними я уявляю  ягоди, овочі чи фрукти у майбутньому,  адже це наше з вами здоров’я.

Отже, з поколінням, яке невдовзі визначатиме розвиток майбутнього людства, важко не погодитися!

Profihort
ADMINISTRATOR
PROFILE

Радимо також прочитати

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Останні новини

Найбільш коментарів