fbpx
728 x 90

Сила генетики — сила «Енза Заден»!

Компанія «Енза Заден» продемонструвала хіти та новинки гібридів перцю

Цьогоріч на заході інноваційна насіннєва компанія «Енза Заден» презентувала овочівникам України свій хіт — гібрид солодкого кубовидного перцю Банкерс F1,  а також й інші новинки для вирощування у відкритому ґрунті.

«Сила в командній роботі!» (The power of the teamwork!), з такими переконаннями «Енза Заден» активно розвивається на ринку України. Однак можна без перебільшення сказати, що  сила компанії  — також у генетичному коді, які несуть у собі її гібриди. У цьому наочно могли переконатися учасники Дня поля, який компанія «Енза Заден» у партнерстві із компаніями «Агровіта», Partner, «САММІТ-АГРО-ЮКРЕЙН» та NETAFIM, 17 серпня провела на базі ФГ «Віталій» в с. Хуторо-Губиниха Новомосковського району Дніпропетровської області.

Компанія Partner представила технологічні рішення для живлення овочевих культур у відкритому ґрунті та ознайомила з прийомами ефективного вирощування за несприятливих умов.

На заході також було представлено технологічні системи захисту овочевих культур препаратами «САММІТ-АГРО-ЮКРЕЙН», а компанія NETAFIM презентувала професійні системи крапельного та мікрозрошування.

Василь Фельцан, представник компанії «Енза Заден» у Західній Україні, відповідальний за розвиток портфоліо гібридів перців в Україні:

«Наша компанія багата не лише перцями, але й насінням інших овочевих культур і може задовольнити будь-які потреби овочівника. Мусимо всі розуміти, що, купуючи насіння, разом з тим ви купуєте генетику, яку несе у собі гібрид. Ви купуєте форму, забарвлення, блиск, його товарний вигляд, його ранньостиглість та інші якісні показники, які в подальшому дозволяють вам вигідно продати вирощений із цієї насінини товар і отримати прибуток».

Представляючи асортимент перців, фахівець зауважив, що дуже важливо, щоб виробники обирали  саме те, що необхідно їм. отримати ранній врожай, щоб першими вийти із ним на ринок, чи середньо-ранній, стабільний протягом усього періоду плодоношення з високими якісними показниками.  Дехто орієнтується на більш пізні строки висадки для отримання врожаїв восени, що надає змогу представити якісний продукт за меншої пропозиції, в свою чергу отримавши вищу ціну.

«Енза Заден» допомагає у виборі потрібного гібриду, щоб задовільнити потреби кожного.

Ранні перці із забарвленням «слонової кістки»

Хаскі F1 — «хіт» уже в другому сезоні вирощування в Україні! Надзвичайно ранній і високоврожайний гібрид здатний забезпечити овочівників раннім урожаєм та інтенсивним плодоношенням протягом усього сезону, незважаючи на спекотні умови. Достигання наступає на 50-55-й день після висаджування розсади. Формує сильні рослини з добре розвиненою кореневою системою. Важливою перевагою гібрида є висока однорідність плодів протягом усього періоду вегетації. Плоди характеризуються привабливим товарним виглядом, відмінною лежкістю і транспортабельністю. Іще однією дуже якісною характеристикою є товстостінність плоду, товщина стінки становить як у кубоподібного перцю — 7-8 мм, а також дуже високою транспортабельністю. Незважаючи на товсту стінку, на плодах ніколи не утворюються тріщини. Рекомендується для вирощування у відкритому ґрунті та плівкових теплицях.

Немезіс F1 — ранній пластичний гібрид, що вирізняється високим показником урожайності в різних кліматичних умовах. Утворює трохи більші за розміром плоди, аніж Хаскі F1, з привабливим забарвленням «слонової кістки» з інтенсивним раннім завантаженням урожаєм, а також забезпечує інтенсивне завантаження протягом усього періоду плодоношення. Плоди швидко переходять у біологічну стиглість, набуваючи червоного забарвлення, що надає їм додаткової товарної привабливості. Має відкриту рослину з потужною кореневою системою. Формує гарні блискучі плоди з довгим терміном зберігання та відмінною транспортабельністю. Стійкий до вершинної гнилі. Напіввідкритість рослин дозволяє якісно захищати від хвороб і шкідників, а в останній час особливо важливо у захисті від трипсу. Така відкритість і здатність витримувати високі температури та можливість покриття робочим розчином усієї рослини дає можливість отримувати якісний урожай високої якості, без пошкоджень.

Конічні світло-зелені перці

Лотта F1 — солодкий конусоподібний перець, рослини добре завантажені урожаєм, за біологічної зрілості забарвлення плодів змінюється на червоне.

Іветта F1 — новий ранньостиглий гібрид із світло-зеленим забарвленням та конічною формою плоду і компактною напіввідкритою рослиною. Характеризується високою ранньою та загальною віддачею урожаю. Плоди дуже вирівняні, масою 130-150 г, гібрид дуже популярний для фарширування. Плоди дуже повільно червоніють, що дозволяє збирати завжди презентабельний товар. Плоди добре транспортуються, не втрачаючи товарність. Рекомендується для вирощування в плівкових теплицях та у відкритому ґрунті.

Амаретта F1 — новий ранньостиглий, високопродуктивний гібрид із конічною формою плоду, великий за розміром, масою 180-200 г, забарвлення швидко переходить до червоного. Рослини потужні, добре відкриті, що дозволяє якісно їх покривати робочим розчином під час захисних операцій. Плоди відмінної якості, товстостінні, добре транспортуються на далекі відстані. Гібрид стійкий до кореневих захворювань. Рекомендується для вирощування в плівкових теплицях та у відкритому ґрунті.

Анетта F1 — новий ранній гібрид. Рослина компактна, потужна, з добре розвиненою кореневою системою, легко пристосовується до різних умов вирощування. Інтенсивне завантаження рослин плодами дозволяє одночасно знімати до 95% урожаю вирівняних за розміром та забарвленням плодів, товщина стінки 6-7 мм. Згодом, до осені, він знову завантажується плодами і дозволяє водночас їх знімати, тобто гібрид не потребує частих вибірок. Характерна особливість — раннє та дружне достигання плодів та швидкий перехід від світло-зеленого до насичено-червоного кольору. Підходить для заморозки та інших видів переробки. Рекомендується для вирощування в плівкових теплицях та у відкритому ґрунті.

Білі кубовидні перці

Ведрана F1 — один з найпопулярніших гібридів на ринку. Еталон ранньостиглості, якості та продуктивності. У технічній стиглості плоди мають світло-зелене забарвлення, у біологічній — воно переходить у червоний. Утворює потужну збалансовану рослину, яка добре адаптується до різних умов вирощування. Гібрид забезпечує високий вихід товарних плодів з відмінною лежкістю та транспортабельністю. Рекомендується для вирощування у відкритому ґрунті та плівкових теплицях.

Бланчіна F1 — «хіт» білого кубоподібного перцю. Надзвичайно ранній, дуже чіткої кубоподібної форми, має дуже привабливе забарвлення «слонової кістки». Хоча й добре росте і плодоносить у відкритому ґрунті, проте у теплиці він показує неймовірні результати щодо урожайності. Утворює завжди вирівняний кубик, і має надзвичайну урожайність.

Ірен F1 — ранній гібрид з плодами світло-зеленого забарвлення кубоподібної форми, які дуже швидко переходять у червоний колір.

Кубовидні перці

Загалом компанія «Енза Заден» має більш ніж 400 гібридів кубовидного перцю. Із них декілька було відібрано для України, кожен із яких відрізняється деякою цінною особливістю.

Прокрафт F1 — утворює дуже вирівняні кубоподібної форми плоди масою 250-280 г, які чудово підходять для переробки та споживання у свіжому вигляді. Має стабільне зав’язування та плодоношення. Більше реалізовується на свіжому ринку завдяки дуже вирівняній, кубоподібній формі. Рослина потужна, збалансована, завдяки сильній кореневій системі легко витримує несприятливі погодні фактори, чудово зав’язує плоди в умовах спекотного літа. Плоди важкі, з товстою стінкою до 12 мм, мають дуже привабливий зовнішній вигляд. Важливою перевагою Прокрафт F1 є збереження насиченого червоного кольору під час заморожування. Ідеально підходить для вирощування у відкритому ґрунті.

Алміранте F1 — утворює потужну рослину напіввідкритого типу з добре розвиненими листковим апаратом та кореневою системою. Надійний гібрид з гарними адаптаційними властивостями, водночас формує на росині по 5-6 однакового розміру перчин, вагою не менше 300 г, стабільно плодоносить до пізньої осені. Дуже товстостінний із надзвичайно насиченим червоним забарвленням. Використовують як для свіжого ринку, так і для заморозки. Рекомендується для вирощування у всіх видах теплиць та у відкритому ґрунті.

Клерені F1 — «хіт продажів» компанії «Енза Заден»! Гібрид з потужною та компактною рослиною та відмінною зав’язуваністю плодів у стресових умовах. Завдяки добре розвиненому листковому апарату плоди надійно захищені від сонячних опіків. Водночас формує на рослині більше десяти вирівняних привабливої кубоподібної форми та розміру, насиченого червоного кольору, дуже однорідних за розміром та масою. плодів. Його відмінна особливість — надзвичайно блискучий глянцевий вигляд. Вирізняється високою стійкістю до хвороб, масовим одночасним достиганням плодів, відмінною лежкістю та транспортабельністю. Один з найпопулярніших гібридів на рику червоного кубоподібного перцю. Рекомендується для вирощування у відкритому ґрунті та плівкових теплицях.

Банкерс F1 — середньоранній, високопродуктивний гібрид з гарною регенеративною здатністю та стійкістю до вертицильозного в’янення. Утворює сильні, добре збалансовані рослини, які регулярно зав’язують чотирикамерні плоди привабливої кубоподібної форми з неперевершеним смаком та ароматом протягом всього періоду вегетації, незважаючи на стресові умови. Часто його використовують як підщепу у культурі вирощування перців завдяки високій генетичній стійкості до кореневих хвороб. Гібрид характеризується дуже раннім та інтенсивним завантаженням плодами.

Банкерс F1 є одним із гібридів солодкого перцю, плоди якого можуть транспортуватися протягом 2-х тижнів у будь-яку точку світу. За загальною врожайністю Банкерс F1 — найбільш врожайний із лінійки гібридів перцю. Плоди вирівняні, масою більше 300 г, дуже чіткої кубічної форми, надзвичайно привабливого насиченого червоного кольору. Вирізняється чудовою якістю плодів, високою лежкістю та транспортабельністю. Рекомендується для вирощування у відкритому ґрунті та плівкових теплицях.

Кубоподібні кольорові перці

Девіто F1 — новий гібрид з високою ранньою та загальною урожайністю. Рослина потужна, збалансована, листковий апарат добре укриває плоди від сонячних опіків. Відмінна зав’язуваність у стресових умовах. Плоди дуже вирівняні за розміром, масою та формою, з товщиною стінки 10 мм. Вирізняються насиченим яскраво-жовтим кольором та відмінними смаковими якостями. Високий вихід великих за розміром плодів. Стійкий до розтріскування. Придатний для вирощування у відкритому та закритому ґрунті, де найбільш повно здатен розкрити весь свій генетичний потенціал.

Абей F1 — дуже ранній гібрид жовтого кубоподібного перцю, формує потужну рослину, котра швидко завантажується плодами масою 250-350 г. Плоди вирівняні, щільні та транспортабельні, які здатні довго зберігатися на рослині, не втрачаючи якості. Завдяки добрій стійкості до чорної бактеріальної плямистості демонструє чудові результати за вирощування у відкритому ґрунті. Також придатний для вирощування у плівкових теплицях.

Магно F1 — надранній із усіх кольорових перців. Стандарт якості помаранчевого перцю. Дає можливість першому вийти на ринок із подібної форми та кольором плодами. Високопродуктивний ранній гібрид з чудовою товарністю плодів. Сильна, відкритого типу рослина, прекрасно адаптується до стресових умов вирощування. Вирізняється тривалим періодом плодоношення. Плоди важкі, щільні, мають стійкість до вершинної гнилі. Товщина стінки 6-7 мм. Якість та аромат плодів є безумовними перевагами гібриду. Рекомендується для вирощування в будь-яких типах теплиць та у відкритому ґрунті.

Тепличні гібриди перців

Драгоні F1 і Тімотеос F1 — протягом усього періоду плодоношення утворюють вирівняні, світлі, завжди високої якості дуже важкі плоди. Плодоносять до пізньої осені без жодних мікротріщин на плодах. Драгоні F1 останнім часом набув неабиякої популярності у Польщі, і якщо взяти до уваги, що 80% виробленої продукції країни іде на експорт, то це дає можливість зрозуміти його надзвичайний споживчий та експортний потенціал.

Гострі перці

Шакіра F1 — плоди завдовжки 16-18 см, діаметр біля хвостика — до 3-х см. Має пікантний, не надто гіркий смак.

Хайфі F1 — дуже пластичний ранній гібрид. найгостріший із усіх наявних. Надзвичайно ранній, дуже швидко переходить від зеленого у червоний колір. Стабільно плодоносить аж до пізньої осені. Потужна рослина напіввідкритого типу, з сильною кореневою системою та розвиненим листковим апаратом. Одночасно формує велику кількість однорідних, без викривлень, блискучих плодів. Рекомендується для вирощування в плівкових теплицях та у відкритому ґрунті.

Григорій Мороз, директор компанії «Енза Заден Україна»:

«Цього року ми проводимо наш День поля на Дніпропетровщині здебільшого по перцю, але є й інші овочеві культури, проте перець — культура, яка в Україні досить швидко розвивається. Раніше перець в Україні був переважно сезонною культурою, але зараз він стає традиційним продуктом, який ми споживаємо увесь рік. У нас є лінійка гібридів, представлена на полі цього фермерського господарства, і ми демонструватимемо їх нашим партнерам».

Едуард Ігольник, технічний менеджер компанії «Енза Заден Україна»:

«Сьогодні на демонстраційній ділянці представлено гібриди перцю з конічною та кубоподібною формою плоду, основний із яких Банкерс F1, а також інші гібриди солодкого перцю як для свіжого ринку, так і для переробки (заморозки).

Серед представлених гібридів з-поміж інших хочу виділити гібрид Немезіс F1 для свіжого ринку, який вже добре зарекомендував себе на овочевих полях України. Приблизно за 70 днів він здатний сформувати якісний урожай плодів конусної форми.

Для переробки, як і для свіжого ринку, рекомендую гібрид Клерені F1 із червоним забарвленням плоду та якісними товарними характеристиками. Плід має дуже насичені структуру і аромат,  солодкий на смак без жодного відчуття гіркоти.

Хаскі F1  забезпечує активну ранню і дружну віддачу врожаю і добре завантажується урожаєм навіть у жарких екстремальних погодних умовах. Це новинка компанії «Енза Заден», яку ми рекомендуємо для отримання якісного раннього врожаю перцю. Цей гібрид добре адаптується до стресових кліматичних умов. Плоди характеризуються широкою товщиною стінки, яка зазвичай характерна лише для кубоподібного перцю». 

Віталій Гуртовий, керівник ФГ «Віталій»:

«Я вже давно прагнув подивитися колекцію гібридів перцю селекції «Енза Заден» та як вони себе можуть показати в умовах мого господарства, і можу з впевненістю сказати, що результатами я задоволений».

Андрій Козленко, заступник директора компанії «Агровіта»:

«У цьому році ми вже всьоме проводимо традиційний День поля в с. Хуторо-Губиниха на базі ФГ «Віталій». Цьогоріч головний партнер заходу — голландська селекційна насіннєва компанія «Енза Заден». Спільно ми представляємо колекцію гібридів перців селекції «Енза Заден». Також присутні компанії-партнери заходу, такі як Partner — виробник професійної лінії комплексних водорозчинних добрив, «САММІТ-АГРО ЮКРЕЙН» — представник провідних японських виробників засобів захисту рослин та NETAFIM — ізраїльська компанія-спеціаліст із краплинного зрошення. На захід приїхали фермери та овочівники не лише із Дніпропетровської, а й з інших областей України».

Микола Бондаренко, керівник агрономічних проектів компанії Partner:

«Сьогодні компанія Partner працює вже понад п’ять років в Україні. Ми пропонуємо фермерським господарствам, зокрема приватним підприємцям, наші комплексні на 100% водорозчинні добрива. Ми реалізуємо не лише комплексні добрива, а й комплексні рішення для всіх культур у вигляді систем живлення, зокрема для зернових, овочевих та технічних, пропонуємо технологічні карти. Ми ведемо фермерські господарства, починаючи із закладання поля і до збору урожаю. Разом із нашими партнерами, компаніями які сьогодні організували цей День поля, демонструємо, як ми можемо інтенсивно вирощувати овочеві культури і результати нашої роботи».

Алла Якименко, регіональний менеджер компанії Partner:

«Ми індивідуально розробляємо системи живлення для різних культур для різних регіонів, виходячи із родючості ґрунту, стану рослин та їх індивідуальних потреб у певних елементах живлення в певний період вегетації».

Дмитро Артеменко, регіональний представник компанії «САММІТ-АГРО ЮКРЕЙН»:

«Наша компанія представляє засоби захисту рослин провідних японських виробників, спрямованих на захист овочевих культур від широкого спектра хвороб, шкідників та бур’янів. «САММІТ-АГРО ЮКРЕЙН» — це запорука гарного врожаю і добробуту фермерів».

Зважаючи на наявний багатий асортимент гібридів перцю широкого спектру розмірів форм, забарвлень та смаку можна з впевненістю сказати, що сортимент перців селекції «Енза Заден» спроможний задовольнити вимоги найвибагливішого споживача, а компанії Partner, «САММІТ-АГРО-ЮКРЕЙН» та NETAFIM допомогти розкрити весь генетичний потенціал рослин, забезпечуючи їх своєчасною необхідністю у воді, достатньою і збалансованою кількістю елементів живлення та захистом від хвороб і шкідників, що в результаті дозволить виробнику отримати щиру винагороду за свою працю!

Profihort
ADMINISTRATOR
PROFILE

Радимо також прочитати

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Останні новини

Найбільш коментарів