fbpx
728 x 90

Інноваційна система розмноження суниці

Інноваційна система розмноження суниці

Нова ізольована система для розмноження рослин суниці

У компанії Genson, яка знаходиться в SintOedenrode (Нідерланди) та спеціалізується на виробництві садивного матеріалу ягідних культур, рослини суниці розетками розмножують з липня у спеціально облаштованому полі, у касетах. Розмножуючи таким чином, уникають контакту рослин з ґрунтом, отже, компанія, яка спеціалізується на виробництві садивного матеріалу подібним методом, мінімізує ризики зараження патогенами. До того ж використання спеціальних касет та додаткового обладнання є першим кроком на шляху до повної механізації процесу розмноження.

Тому, для таких спеціалізованих розсадників, краще захистити рослини від зараження патогенами, аніж потім лікувати їх. Фітофтора, наприклад, може спричинити серйозні проблеми. Компанія Meteor Systems спільно з Broekman Agro розробили систему, яка дозволяє розмножувати суницю розетками, не торкаючись поверхні ґрунту. «Ми створили бар’єр між рослинами та поверхнею ґрунту за допомогою спеціальної тканини, яка перешкоджає проростанню коренів у ґрунті, поза комірками касети і таким чином унеможливлює потрапляння інфекції у рослини з нього», — розповідає Ерік ван Нівенхейзен (Erik van Nieuwenhuyzen) з компанії Meteor Systems.

Рослини висаджують у спеціально розроблені касети, які мають 28 комірки, що дозволяє механізувати процес вирощування. Додаткове облаштування, яке встановлюють по боках рядів касет, дозволяє рух різальних механізмів поверх рослин механізовану обрізку. Вентиляційні отвори, які містяться в касетах, дозволяють проникати повітрю та відводити надлишкову воду від поливу та надмірних дощів.

Рослини у таких касетах розміщують дуже щільно. «Ми можемо розміщувати у півтора рази більше рослин на гектар, використовуючи цю нову систему, — каже Eрік. — Це особливо цікаво для виробників розсади, які хочуть збільшити обсяги виробництва, але не мають достатньо площі для цього. Нову систему можна розміщувати на звичайному полі, відведеному для касет, без будь-яких обмежень».

Яким же чином досягається розміщення більшої кількості рослин? «Для способу розмноження суниці розетками в касети вам необхідно бути якомога наближеним до рослини. Коли ж касети знаходяться на землі, вам необхідно тримати подолати відстань, щоб наблизитися до рослин. Але цього не потрібно робити з використанням нової системи. Додаткова відстань — справа минулого. Кожна рослина має однакову і достатню площу для росту, потребує меншої кількості води та інших ресурсів. Через те що рослини розміщуються щільно, вони використовують більше води і менше її уходить в землю».


Для можливості роботи поверх касет спеціально розроблено раму. До неї може кріпитися обладнання, яке, крім усього іншого, може, наприклад, полегшити видалення розеток з рослин. Ерік пояснює: «Завдяки жорсткій конструкції касет, ми можемо саджати касети вздовж усієї ширини 5-ти метрового ряду. Касетне поле слугує базою для механізації процесів. Завдяки машині, яка відрізає вуси, ми можемо проводити обрізку на площі 2 га за один день, що набагато швидше, ніж використовуючи ручний інструмент, коли рослини ростуть просто в землі.

Машина для видалення вусів, розеток та листя — це лише перша розробка, і є плани для створення інших. «У майбутньому ми хочемо прискорити процес наповнення касет і полегшити відрізання розеток. У грудні рослини видалять із касет, добре, якщо цей процес відбуватиметься також автоматично».

For more information:
Meteor Systems Breda
Minervum 7081
4817 ZK Breda
T: +31 (0)76 504 28 42
F: +31 (0)76 501 82 43
E: info@meteorsystems.nl
www.irrigation.com

Джерело: www.hortidaily.com
Profihort
ADMINISTRATOR
PROFILE

Радимо також прочитати

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Останні новини

Найбільш коментарів