fbpx
728 x 90

Syngenta розуміє потреби ринку кавунів і щоразу презентує черговий солодкий шедевр

Syngenta розуміє потреби ринку кавунів і щоразу презентує черговий солодкий шедевр

Виробники, які беруть участь у програмі Syngenta Full Count, отримують контейнери, наповнені готовими рослинами кавуна для пересадки

Вимоги споживачів щодо продуктів харчування постійно змінюються. Тенденції подібні руху ракети до зірок, а можливо, вдвічі швидші. Але як їсти кавун? Звичайно, існує лише один спосіб зробити це: наріжте його ножем і покладіть його до рота.

Що ж, виявляється, що багато людей хотіли б пропустити першу половину цього процесу, що дозволяє пояснити величезну популярність кавуна Crisp Delight, вирощеного спеціально для обробки та продажу у прозорому контейнері з розкладки супермаркету. Компанія Syngenta розробила хрумкий сорт, щоб витримати строгість упаковки та доставки. Crisp Delight утримує воду краще, аніж традиційні сорти, внаслідок чого в контейнері не осідає сік.

«Люди люблять купувати те, що вони збираються з’їсти в цей день», — каже Річ Частен (Rich Chastain), партнер у дистриб’юторській компанії Melon 1. Прозора упаковка також знімає таємницю навколо стандартної, цільноплідної покупки. «Споживачі бачать в контейнері те, що вони власне й збираються придбати».

«Це. власне, мова про те, чого хочуть покупці і чого вони хочуть чути. Тоді ми беремо те, що наявне у нашому генетичному банку, і трансформуємо у продукт, який вони можуть і хочуть споживати»,  — говорить Джулі Стокер (Julie Stocker) .

Розташована на південному заході Флориди, компанія Melon 1 працює з виробниками по всьому східному регіону США, а також у Центральній Америці. За трирічний період площа під Crisp Delight, яку виробники щороку займають під вирощуванням кавуна, зросла більш як на 3000 відсотків. Тому не існує жодних підстав вважати, що нарізаний кавун — це швидкоплинна тенденція. Річ Частен очікує збільшення площ під Crisp Delight вдвічі у найближчі декілька років. Melon 1 уже реалізовує цей продукт до більшості супермаркетів Східного узбережжя США і компанія Syngenta допомагає їм у цьому майже на кожному етапі їхнього шляху.

«У нас завжди прекрасні робочі стосунки з Syngenta», — говорить Частен.

Кавун на всі випадки життя

Останній успіх програми Crisp Delight за минулі десятиліття — частина низки успіхів кавунової програми (watermelonprogram) компанії Syngenta, яка охоплює таке:

Fascination — започаткована в 2011 році, вже є однією з провідних програм компанії Syngenta, за якою кавуни продають по всьому світу. Виробники люблять товарний врожай з середнім і великим розміром плодів та його стійкість до фузаріозного в’янення (Fusarium wilt, раса 1) та антракнозу (Anthracnose, раса 1). Споживачі визнають розмір безнасінних кавунів вагою 7-8,5 кг і їхній чудовий аромат. Це також і привабливий кавун Fascination, який може похвалитися красивою, смугастою зовнішністю і насиченою червоною м’якоттю.

Sweet Dawn, виведений в 2016 році, є різновидом кавуна раннього дозрівання, який забезпечує стабільний урожай. Цей безнасіннєвий кавун дозріває за 74 дні, даючи виробникам можливість раннього виходу на ринок. Стійкість кавуна Sweet Dawn до хвороб охоплює: середньостійкий до фузаріозного в’янення (Fusarium wilt, раса 1) та антракнозу (Anthracnose, раса 1). Цей кавун потрапляє до рук споживачів найраніше, даючи їм можливість відчути смак та аромат середини літа.

«Такі досягнення є прямим результатом інвестицій компанії Сингента, які вона вкладає в свою програму для кавунів», — каже Дін Лієр (Dean Liere), регіональний портфоліо-менеджер з кавуна компанії Syngenta у Північній та Латинській Америці. Це досягається завдяки застосуванню інновацій, таких як селекція із допомогою маркерів, разом із сучасними досягненнями виробництва насіння.

«Нам вдалося створити унікальні генетичні комбінації, які ніхто інший не спроможний вивести на ринок», — каже Лієр. Він пам’ятає коли він вперше спробував кавун Fascination під час його випробування. «Він мав аромат, який я хочу відчути знову і знову», — – каже він.

Як засвідчують селекціонери, успішне випробування в подальшому не завжди забезпечує успішний продукт. Проте у випадку з цим сортом кавунів виробники почали надсилати позитивні відгуки практично відразу.

«Як лише ми розпочали засаджувати цим сортом промислові площі, виробників він задовольнив, і це прискорило його поширення», — зазначає Лієр.

Фокус на науці

Як свідчать успіхи Fascination, науку покладено в основу сучасного виробництва кавунів. Значну частину досліджень Syngenta проводять на двох сучасних об’єктах, розташованих на протилежних сторонах США.

Вудланлська Дослідна Станція (Woodland Research Station) розташована біля Сакраменто, що в Каліфорнії, і є домом для Всесвітнього Центру Досліджень Родини Гарбузових (Global Cucurbit Center of Excellence), який сприяє компанії Syngenta здійснювати усі дослідження і розробки (R&D) родини Гарбузових під одним дахом. Компанія вклала значні інвестиції в інфраструктуру та побудову додаткових теплиць, створення спеціальних умов для росту рослин, інноваційну лабораторію для досліджень стійкості рослин до збудників хвороб, а також просторе робоче місце для науково-дослідницької діяльності (R&D).

Naples Research Station у Флориді розташована відразу на південь від лінії розмежування з територією, яка підпадає під дію від’ємних температур, що дозволяє двічі на рік отримувати урожай більшості культур. Вона охоплює понад 40 га відкритої площі і біля 20 000 метрів квадратних теплиць, а також споруди із контрольованим середовищем та лабораторії.

«Наше лідерство на ринку кавуна можливе завдяки інноваціям, які здійснюються на цих дослідних потужностях», — резюмує Госе Кабрера (Jose Cabrera), продакт-менеджер насіння овочевих культур компанії Syngenta у Північній Америці.

Тренди керовані ринком

Вимоги споживачів різні, від покупців у супермаркетах до фермерів, які власне вирощують рослини у полі. Syngenta створює свої кавуни, щоб задовольнити вимогами цих різних споживчих груп. Crisp Delight, наприклад, створювався за вимогою, «щоб плід не займав більше місця у холодильнику, аніж розмір кавуна масою 6,5 кг», — каже Джуліа Стокер (Julie Stocker), дослідник овочевих групи Гарбузових компанії Syngenta у Північній Америці.

«Особливо важливо дослухатися до наших споживачів і чути, що вони говорять, — розповідає вона. — Потім ми беремо наявне у нашому генетичному банку і створюємо їм те, що вони зможуть використовувати».

Іншим прикладом є Програма Full Count® Plant Program, яка виникла також з ідей виробників. Розпочата у 2002 році, програма Full Count швидко проявила себе, як стандартна програма індустрії з пророщування насіння. Відповідно до неї компанії, які реалізовують насіння, поставляють вже готову розсаду виробникам. Більшість із них роблять таку послугу можливою, а деякі — ні. Тому фермери змушені закуповувати додаткові обсяги насіння, щоб компенсувати втрати.

Із програмою Full Count (повна кількість — дослівний переклад з англ. – ред.), виробники отримують вже готову розсаду, а віднедавна навіть із наявністю рослин-запилювачів і безнасінними рослинами висіяними в одну касету. Така програма дозволяє без перешкод здійснювати процес садіння рослин її може застосовувати кожний виробник кавунів, який вирощує їх на великих площах.

«Виробник може вийти в поле і висаджувати рослини, не задумуючись над тим, у якій касеті знаходяться сортові рослини, а у якому рослини-запилювачі, — пояснює Кабрера.  — Часто садіння і логістика рослин із локації, де їх вирощують, до поля, створює багато проблем».

Що як результат робить солодким життя кожного!

Джерело: http://www.syngenta-us.com
Profihort
ADMINISTRATOR
PROFILE

Радимо також прочитати

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Останні новини

Найбільш коментарів