fbpx
728 x 90

Огляд ринку столового винограду

Огляд ринку столового винограду

Наведено сучасний стан кон’юнктури світового ринку столового винограду

Тепла і суха погода, яка встановилася на більшій частині Європейського континенту в останні тижні, мала позитивний вплив на урожай винограду. Виробники в країнах Середземномор’я задоволені якістю плодів у цьому сезоні, хоча в деяких з них достигання почалося пізніше. Недоліком є те, що на міжнародному ринку існує велика конкуренція. У матеріалі наведено загальний огляд ситуації в Європі, а також тенденції минулого і майбутнього сезону в Латинській Америці.

Італія: винятковий сезон і велика конкуренція

Це особливий сезон для італійських виноградарів. Не тільки погода, а й рівень цін є винятковим. У Східній Європі деякі роздрібні торговці платять низькі ціни через конкуренцію з Грецією. Поставки з Туреччини та Іспанії лише зроблять ринок жорсткішим. «У Греції ціни на Вікторію (Victoria) дуже конкурентоспроможні, і незабаром Туреччина вийде на ринок з винятковим урожаєм», — стверджує трейдер.  — Туреччина вже почала з перших партій сорту Султана (Sultana), безнасіннєвого і дуже солодкого». Іспанський безнасінний виноград теж скоро прибуде. Ще два тижні тому Іспанія імпортувала виноград з Апулії (Apulia), оскільки старт іспанського сезону затримувався. За словами трейдера, остання частина сезону білої Вікторії може бути прибутковою.

Апулія: ранній початок сезону

Сезон у цьому регіоні почався на 15–20 днів раніше, з гарними показниками Брікс. Нині на ринку є Вікторія (Victoria) (біла з насінням) і Блек Меджик (Black Magic) (синій з насінням). «Незабаром ми почнемо з синього Палєрі (Palieri), і перші партії Ред Глоб (Red Globe) вже є на ринку. Ми йшли з випередженням протягом усього сезону», – каже трейдер. Виноград експортують до таких країн, як Німеччина, Нідерланди, Польща, Словаччина та Чехія. На думку продавця, конкуренція на різних ринках є жорсткою, особливо серед італійських торговців, до того ж російський ринок все ще не доступний. Близький Схід поглинає деякі обсяги, що їх раніше постачали до Росії, але ці ринки все ще нестабільні. Доступні партії безнасіннєвого винограду: Sugraone, Sweet Sunshine та Cotton Candy. Червоний Sweet Celebration® також дозріє незабаром. Дозрівання Cotton Candy розпочалося на 31 тижні. Перший Crimson було зібрано в Таранто (Taranto) 27 липня.

Сицилія: більший попит з країн Близького Сходу та Африки

За словами трейдера, на острові результати цього сезону відповідають минулорічним. У першій частині сезону, у червні, урожайність винограду сортів Victoria and Black Magic становила 30 тонн з гектара. Якість тепличної продукції була висока, але Брікс не був надто високим через температуру і дощі в червні. Як результат виноград набирав цукри із затримкою.

Окрім внутрішнього ринку, великий інтерес до нашого винограду надходить з арабських країн. Щороку більше продукції поставляють на ці ринки. Це стосується як Victoria, так і Black Magic. Крім того, білий і синій безнасіннєвий виноград експортують, крім іншого, в Катар, Саудівську Аравію та Об’єднані Арабські Емірати. Канада, США та Шрі-Ланка також згадуються як цікаві ринки. Крім того, попит з боку Африки також на підйомі. «Так, наприклад, Нігерія і Камерун починають питати про наш виноград», — говорить трейдер. Звичайно, європейський ринок також входить до переліку експортних ринків. Найчастіше згадують Францію, Бельгію, Швейцарію та Австрію.

Для органічного винограду сезон ранніх сортів наближається до кінця, а врожай в теплицях закінчився ще на початку липня. «Ми вже зібрали 80% безнасінного винограду як білого, так і синього», — говорить біологічний виробник. Кампанія синього винограду з насінням вже закінчилася. У поточному році виробництво на 15% вище, а ціна на 5% вище рівня минулого року. Це переважно в європейських країнах, де існує підвищений попит на органічний виноград.

Іспанія: повільний старт, але гарний сезон

У долині Віналопо (Vinalopo) збір Вікторії (Victoria) вже розпочато. Це білий сорт з насінням. Більш того, збір урожаю безнасінних сортів Arra 11 і Arra 29, відповідно червоного і білого кольору, також стартував. За словами виробника, перспективи сезону позитивні. Насадження компанії розширено, і очікується високоякісна продукція. Сезон був затриманий, оскільки літо почалося пізно.

Франція: відмінний сезон з невеликою затримкою

Французький сезон столового винограду тільки розпочався. Трейдер розповідає про свій нинішній досвід: «Цей сезон обіцяє бути відмінним. Ринкові операції є вдалими, і ми можемо постачати високоякісний продукт. Виноград Мускат (Muscat) виділяється найбільше».

Сильна спека в Європі за останні тижні спричинила невеликі затримки у виробничому процесі. «Холодні вечори все ще потрібні для збільшення виробництва, сподіваюсь, що вони прийдуть незабаром. Прогнозуються бурі, і ми хочемо зібрати врожай перш, ніж вони зможуть його пошкодити».

Німеччина: профіцит кісточкових впливає на ринок винограду

На початку серпня попит на виноград загалом залишався низьким на німецьких оптових ринках. За словами трейдерів, це, ймовірно, через великий запас кісточкових плодів і ягід, для яких існують ще великі надлишки. Італійський виноград панує в оптовій торгівлі, переважно Festival Seedless та Victoria. Turkish Sultana також стає дедалі популярнішим, і завдяки гарному балансу ціни та якості на різних гуртових ринках може розглядатися цікавою альтернативою італійському продукту. Трейдери називають італійський виноград Victoria як приклад, оскільки існує велика різниця в цінах через помітний контраст за рівнем якості та розміром плодів.

Трейдери також відзначають постійне зростання менш поширених сортів, зокрема Summer Royal, Doria Seedless та Scarlet Dew. Є також деякі грецькі та іспанські сорти винограду, а також французькі; однак, підкреслюється, що вони мають обмежену частку ринку.

Нідерланди: сезон злетів і падінь

Виноградний сезон мав деякі злети і падіння  цього року. Проблемами якості плодів після дощів відзначається чилійський сезон, а сезон Chilean Crimson також стикується з кінцем південноафриканської кампанії. Через суху погоду очікувалося, що набагато менше винограду надійде в Європу, але це було насправді далеко від істини. Єгипетський сезон пройшов набагато краще. Тим часом поставки з Італії та Греції забезпечили необхідний тиск на ринку. Сезон заокеанського винограду розпочнеться у вересні з першим бразильським виноградом.

 

Перу очікує більшого врожаю

Перші оцінки вказують на обсяги експорту, що коливаються між 43 і 45 млн ящиків (8,2 кг) у сезоні 2018/2019. Ця кампанія почнеться наприкінці місяця. Минулого року з країни було відвантажено 33 мільйони ящиків. За умови відновлення виробництва на півночі експорт може вирости. У минулому році цей регіон постраждав від наслідків Ель-Ніньо. «Я очікую відродження виробництва у Пьюрі (Piura) і Ica (Іca)», — говорить трейдер. Це відродження стане можливим завдяки сприятливим погодним умовам. У сезоні 2018/2019 Ica розраховує зібрати близько 21 мільйона ящиків. Подібний обсяг очікується у Пьюрі (Piura). У минулому сезоні Ica експортувала 19 мільйонів ящиків та Пьюра — 9 мільйонів. Сезоном раніше (2016/2017) експорт становив 17 мільйонів ящиків для Icи і 15 мільйонів ящиків для Пьюри. У наступаючому сезоні Перу може додати В’єтнам і Малайзію до списку експортних ринків.

Мексика: менший урожай винограду

Виробники в Сонорі (Sonora) зможуть наповнити 19 мільйонів ящиків виноградом, які продаються як всередині, так і за межами Мексики. У країні під культурою зайнято 14 000 гектарів, в районах Ермосілло, Сан-Міґель де Хоркаситас, Каборка та Кайме (Hermosillo, San Miguel de Horcasitas, Caborca, Cajeme). Близько 15,5 мільйонів ящиків експортують, а решту 3,5 мільйони продають на внутрішньому ринку. У цьому сезоні виробництво впало на 35% під час збиральної кампанії в травні і червні через погодні умови. Менший обсяг, однак, позитивно вплинув на ціну. Виноград знаходить свій шлях у 30 країн світу. Основними експортними ринками є Канада, Сполучене Королівство, Японія, Тайвань, Сінгапур, Індонезія, Малайзія, Нова Зеландія та деякі країни Латинської Америки, такі як Нікарагуа, Аргентина, Чилі, Гватемала та Сальвадор.

Виробники в Сонорі мають справу з крадіжками. За даними торгової асоціації, у провінції було викрадено близько 2000 ящиків. Це призводить до втрат у розмірі 2 млн доларів. Про крадіжку повідомляє поліція. Злочинці вкрали не тільки виноград, але й креветки і горіхи. Ці продукти часто потрапляють до вуличних торговців, які продають їх незаконно.

Чилі фокусується на експорті в Азію

На 25 тижні, наприкінці чилійського експортного сезону, за кордон було відправлено 731851 тонн винограду, що на кілька сотень тонн менше, ніж роком раніше. Це було гарне досягнення, оскільки від дощу постраждав врожай пізніх сортів у центральній частині півдня Чилі. Що стосується експорту, то багато чого не змінилося, хоча спостерігалося помітне зниження обсягів постачань до США, а більше було експортовано до Азії.

Експорт переважно складається з сортів Red Seedless (62%), White Seedless (20%) та Black Seedless (15%). Основними пунктами призначення є США (74%), Китай/Гонконг (8%), Велика Британія (5%), Південна Корея (2,4%) та Японія (1,8%).

США: Постачання органічного винограду повернулося до норми

Після повільного старту сезону органічного виноградного постачання тепер повернулося до звичних обсягів. «Я не очікую, що ситуація зміниться, деякий час, вона залишатиметься такою самою», — говорить задоволений торговець. Пізній старт зумовлений незвичайною погодою цієї весни. «У нас була дуже прохолодна весна, яка тривала до середини червня», — продовжує він. Після цього, однак, температура швидко піднімалася, і настало спекотне літо. Попит на виноград є стабільним. «Ринок був трохи слабшим для червоних сортів, але гарним для білих. Попит не на одному рівні з пропозицією, але він, як і раніше, стабільний і добрий», — говорить трейдер. Ціна на рівні минулорічної.

Китай: більший акцент на експорт

Сезон почався приблизно в червні. З цього моменту постачання винограду на ринок почало повільно зростати. На китайському ринку існує багато винограду. Завдяки диверсифікації з позиції сортів і сезону збирання, китайський виноград доступний протягом тривалого періоду. Очікується, що сезон закінчиться в листопаді. Найпоширенішим сортом є Red Globe.

Умови зростання винограду гарні. Урожай вищий, ніж у минулому році завдяки сприятливій погоді. Більшу частину врожаю продають на внутрішньому ринку, і лише невелика частина призначена для експорту. Експортувати продукцію непросто через термін придатності винограду. Проте інтерес до експорту зростає.

Австралія: найважливіший клієнт — Китай

Виноград збирають з листопада по травень. Вікторія (Victoria) — найважливіша зона вирощування. Сезон, який закінчився кілька місяців тому, був відмінним, на думку виробників. Останні дані компанії Hort Innovation показують, що до червня 2017 року було зібрано 171637 тонн на 534,4 млн доларів. З них експортовано 106666 тонн. Китай є найбільшим покупцем. Хоча деякі виробники відвантажили весь урожай на цей ринок, окремі шукають інші можливості, наприклад, Японія. Виноград також імпортують, особливо з США.

Джерело: freshplaza.com
Profihort
ADMINISTRATOR
PROFILE

Радимо також прочитати

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Останні новини

Найбільш коментарів