fbpx
728 x 90

Моніторинг та аналіз цін на часник, томат та огірок

Моніторинг та аналіз цін на часник, томат та огірок

Від проекту FreshBot, станом на 20 серпня 2018 року

Часник

Українські виробники рахують збитки та шукають експорт… Ціни на часник на гуртових ринках та з поля залишаються низькими, що не дозволяє планувати розширення.

Погодні умови спровокували невеликий дефіцит продукції у роздрібних мережах, але в глобальному сенсі на ціни це не вплинуло, та магазини торгували за цінами між 32 грн/кг до 45-46 грн/кг  залежно від регіону, що наведено на графіку нижче

По Європі часник на гуртові партії втратив 20% загалом. За кілограм китайського часнику оптові компанії просили 1,2$.

Тенденції на різкий спад не передбачається, але найближчі кілька місяців в Європі пануватиме реалізація власного виробництва, що дорожче, але значно ближче до душі самим європейським покупцям.

Томат

Ситуація з томатом в Україні напружена для виробників та оптових компаній, які на встигали за зниженням цін, яке було спровоковане виходом на ринок ґрунтового томата та налагодженням погоди.

Таким чином, відносно минулого тижня томат втратив ще 7-10%, та позначки нижчі 10 грн/кг були майже у всіх регіонах країни. З поля за томат ґрунтовий просили 2,5-4,5 грн/кг, а тепличні господарства — від 8 до 9,5 грн/кг.

У сусідній Польщі ціни вдвічі більші, при тому що тиждень тому ціни були ще на 20% більші за нинішні, та за кілограм томатів покупці платять від 20 до 24 грн/кг

 Огірок

Тимчасові складнощі з погодою вибили з колії компанії, що торгують огірком тиждень тому, та весь нинішній тиждень вони тримали досить високу цінову планку у майже 20 грн/кг. За якісний огірок ціну менше 15 грн знайти було складно, але на ринках також були ціни від 8 грн/кг, але якість була не експортною.

Кілька тижнів ціни також не мають знижуватися, тому що попит серед локальних гравців досить високий, а в таких погодних умовах збирати якісний товар не просто.

Продовжуємо слідкувати за цінами з FreshBot

Profihort
ADMINISTRATOR
PROFILE

Радимо також прочитати

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Останні новини

Найбільш коментарів