fbpx
728 x 90

Стандарти якості в Україні, ЄС та Світі

Стандарти якості в Україні, ЄС та Світі
Щороку дедалі більша кількість українських виробників плодоовочевої продукції знайомі з існуючими стандартами GlobalG.A.P. та HACCP

На даний момент в Україні виробники свіжих фруктів і овочів повинні дотримуватися стандартів якості, визначених Головним інститутом стандартизації України. Багато стандартів для фруктів і овочів, які застосовуються зараз, успадковані ще з часів Радянського Союзу, в значній мірі відрізняються від стандартів, які застосовуються в ЄС та світі.

Крім застосування стандартів, які не змінювалися протягом останніх років в Україні, майже не передбачається контроль якості фруктів і овочів, які реалізуються на ринку свіжої продукції (наприклад, в супермаркетах, або на ринках). В Європейському Союзі контроль на предмет відповідності плодоовочевої продукції стандартам якості здійснюється, або органом влади або контрольної організацією, яка фінансується за рахунок виробників.

Підвищення якості овочів і фруктів, виготовлених українськими виробниками, є однією з основних проблем сьогодення

На український ринок потрапляє приваблива імпортна продукція, добре калібрована і упакована. Оскільки швидко зростаючі роздрібні мережі не можуть купувати якісну продукцію у місцевих виробників, вони все частіше звертаються до продукції з-за кордону (яблука – з Польщі, солодкий перець – з Нідерландів, кавуни – з Іспанії, виноград – з Італії). Таким чином, адаптація існуючих стандартів якості і безпечності виробництва та встановлення функціональної організації з контролю якості важливі питаннями для майбутнього розвитку галузі виробництва плодоовочевої продукції в Україні.

На даний момент лише деякі українські виробники плодоовочевої продукції знайомі з існуючими стандартами якості. Ще менше вони знають про стандарти якості для свіжих овочів і фруктів, які діють в Європейському Союзі та інших країнах, або про стандарти, прийнятих міжнародними організаціями, наприклад, ФАО або СОТ.

У наведеному нижче документах представлена система стандартів якості, які використовуються на міжнародному рівні
і на рівні Європейського Союзу зокрема.

Стандарт GlobalGAP

Стандарт НАССР

Profihort
ADMINISTRATOR
PROFILE

Радимо також прочитати

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Останні новини

Найбільш коментарів