fbpx
728 x 90

Високі ціни та дефіцит продукції

Високі ціни та дефіцит продукції

Ситуація на ринку кісточкових плодів в Іспанії

Іспанські товаровиробники кісточкових плодів, нарешті, здається, цього року знову зароблять гроші. У зв’язку з тим, що в основних регіонах — найбільших виробниках ранніх кісточкових фруктів, насадження сильно постраждали від штормів з дощами та градом, обсяги виробництва по регіонах країни значно нижчі ніж  минулого року, а це призводить до надзвичайно високих цін на іспанські плоди.

Іспанія має цілком інший сезон кісточкових фруктів  цього року порівняно з 2017 роком. Якщо торішній сезон був ознаменований надмірною пропозицією, і це призвело до катастрофічних цін та доходів,  цього року у всіх регіонах-виробниках спостерігають затримку у дозріванні плодів та нижчі обсяги, що робить продажі цього року гладкішими, навіть з деякими труднощами щодо задоволення попиту.

Мурсія найбільше постраждала від негоди

Наприклад, Мурсія (Murcia), найбільший виробник ранніх кісточкових фруктів, сильно постраждала від штормів з дощами та градом. Як результат було зібрано значно менше абрикосів, персиків, інжирних персиків, нектаринів і слив. Це мало значний вплив на інші виробничі регіони, такі як Севілья (Seville) та Уельва (Huelva), оскільки ринок був відносно порожній. Цього року експортери мали проблеми для задоволення попиту в Європі, внаслідок чого експорт до третіх країн був значно меншим.

Тепличні плоди з Уельви першими захопили ринок

В Уельві, старт тепличного сезону на плоди кісточкових культур був відзначений невеликою конкуренцією та гарними цінами. «Ми зіткнулися з набагато меншими проблемами, ніж в минулі роки», — пояснює експортер. — Ми думали, що у нас пізній старт, але  порівняно з Мурсією та Севілью ми все ще ранні, і це дало нам багато місця на ринку, і оскільки ми вирощуємо в теплицях, на нас не впливає дощ чи град. Ціни як і  минулого року, але ми не спостерігали звичайного падіння цін у травні, і в будь-якому випадку очікується, що дефіцит продовжуватиметься до прибуття урожаю з Естремадури (Extremadura) та Льєйди (Lleida). Крім того, дозрівання плодів у відкритому ґрунті почалося пізніше, а урожайність менша».

Пізній старт сезону в Севільї

У Севільї сезон почався із запізненням на десять днів, а також з меншими обсягами через кількість опадів. Севілья переважно виробляє персики, нектарини та плуоти (наполовину сливи, наполовину абрикоси). Кампанія триватиме ще три-чотири тижні. Ціни високі порівняно з минулим роком, після низки поганих сезонів поспіль. Після закінчення кампанії стане зрозумілим, чи зможуть гарні ціни компенсувати нижчі обсяги продукції.

В Естремадурі очікують дефіцит слив

Естремадура спеціалізується на вирощуванні сливи та є найважливішим іспанським виробником цього фрукта. Збір врожаю починається на п’ятнадцять днів пізніше цього року. Це також стосується абрикосів, персиків та нектаринів. Очікується падіння виробництва приблизно на 40%, що спричинить дефіцит слив. Найбільш ранні сорти сливи були пошкоджені заморозками під час цвітіння, а пізніші сорти зазнали втрат від надмірних опадів та граду. Крім того, сорти типу Фортуна (Fortuna), які, зазвичай, не пошкоджуються, можуть зіткнутися з деякими проблемами. Чілі перестала експортувати сливи кілька тижнів тому, а сезон у Південній Африці також закінчився, тому існують певні прогалини на ринку. Протягом наступних трьох тижнів у будь-якому разі буде дефіцит, і очікується, що ціни будуть дуже високими. Як результат виробники та експортери зосередяться на європейських напрямах та проігнорують ризиковані закордонні напрями такі, як нещодавно відкритий китайський ринок. Естремадура разом з Мурсією є регіоном, який зазнав найбільшого удару від дощу та граду. З огляду на прогноз шторму на наступний тиждень, можливо, знову буде значне падіння виробництва.

Товаровиробники з Каталонії прогнозують менший збір плодів

Достигання плодів в Каталонії (Catalonia) очікується на початку другої декади червня і, ймовірно, обсяг виробництва зменшиться на 17% (до 471 тис. т). Обсяг персиків на 13% менший (114 тис.т), і очікується, що валовий збір плодів інжирного персика буде на 18% нижчим (128 тис. т). Прогнозується зменшення на 19% (до 207 тис. т) обсягів збору нектаринів, а урожай з Павії (Pavia) зменшиться на 12%, до 22 тис. т. Це падіння виробництва пов’язане з низкою факторів, зокрема тривалим і неоптимальним періодом цвітіння, а потім з проблемами з дозріванням плодів. Також варто зазначити вплив нічних морозів у лютому та березні, особливо на ранні сорти, а також вплив граду в квітні та травні. З огляду на меншу кількість плодів на деревах, очікується, що їх розміри будуть більшими. Крім того, було також зменшено на 2% площі під персиками і нектаринами. Площі, зайняті інжирними персиками, також зменшилися, а території, засаджені круглими персиками, фактично розширилися.

Про запізнення зі збором плодів на 15 днів повідомляють в Арагоні (Aragon). Очікується, що загальна кількість фруктів буде на 15% меншою. Тільки вишня показує позитивну тенденцію, оскільки обсяги її виробництва збільшуються.

Джерело: freshplaza.com

 

 

Profihort
ADMINISTRATOR
PROFILE

Радимо також прочитати

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Останні новини

Найбільш коментарів