fbpx
728 x 90

Зростання споживання ягід чорниці та малини втричі в Швейцарії

Зростання споживання ягід чорниці та малини втричі в Швейцарії

Швейцарський споживчий ринок ягід є привабливим для українських виробників

Ягоди сьогодні у швейцарських споживачів в тренді, особливо чорниці (лохини) та малини. Ці блакитні та червоні ягоди дуже популярні серед споживачів. Як результат, попит на ягоди чорниці та малини  порівняно з 2010 роком збільшився більш ніж втричі (із 3000 до 9500 т). Проте правила економічного регулювання для цих двох товарів дуже відрізняються.

Чорниця обганяє малину

Порівняно із 2010 роком споживання чорниці в Швейцарії збільшилося майже у 5 разів, від 1000 до майже 5000 т (+480%). Споживання малини більш ніж подвоїлося за цей самий період, від 2000 до більш ніж 4500 т (+231%). У 2016 році вперше обсяг споживання чорниці перевищив  обсяг споживання малини.

Схожі тренди й у ціноутворенні. Споживчі ціни показують зниження з 2011 року для обох типів ягід. У 2011 році споживачі в середньому платили CHF 26.90 за кілограм чорниці, то в 2016 році вони платили CHF 21.50 за кілограм (-20%). [1 швейцарський франк = 0.85 Євро]

Схожа ситуація і з малиною: за цей самий  період споживча ціна знизилася із CHF 25.90 до 21.60 за кілограм (-16.5%). Загалом середня ціна імпорту була досить стабільною з 2011 року: в межах CHF 10.20-11.40 за кілограм чорниці, та CHF 11.90-13.40 малини.

Чорниця без економічної протекції

Хоча споживання ягід цих двох культур мали схоже зростання за останні роки, однак помітні істотні відмінності між двома продуктами, особливо в режимі економічного захисту. На відміну від малини, правила економічного захисту на чорницю не розповсюджуються. Це означає, що чорниця може в будь-який час безмитно в’їжджати до Швейцарії, водночас малина має тарифну квоту з низькою ставкою мита та високим митом без квоти (ABC). Зовнішній квотний підхід застосовують тоді, коли урожай збирають у Швейцарії. Ця різниця дуже зрозуміла у збільшенні обсягів ягід обох культур. Малина щороку показує два явних піки надходження продукції, вирощеної у Швейцарії (літнє та осіннє плодоношення). У випадку ж із чорницею, її імпортують до країни без обмеження.

Частка внутрішнього виробництва зменшується

Різниця в режимах економічного захисту цих двох культур має історичне коріння. Хоча споживання та вирощування чорниці було незначним до 2000-х років, у Швейцарії малина має певну традицію культивування та споживання, що й пояснює сучасний режим економічного захисту. Із зростанням популярності чорниці федеральний уряд підтримував її вирощування до 2011 року, пропагуючи «інноваційні культури». У тарифному питанні, однак, нічого не змінилося.

Загалом це призвело до значного збільшення площ під культурою, а внутрішнє виробництво зросло до 458 тонн до 2014 року. Два низьких врожаї за останні роки (не дивлячись на збільшення площ) і стрімке зростання попиту на чорницю призвів до падіння частки продукції вітчизняного виробництва на ринку з 14% у 2014 році до 6,5%.

Щодо малини, тут також зменшилася частка внутрішнього виробництва. У той час як частка продукції внутрішнього виробництва в 2006 році перевищувала 60%, вона значно знизилася до 34% у 2016 році.

Через споживчу поведінку, можна припустити, що ця тенденція продовжуватиметься і в наступні роки, ситуація із чорницею також очікує сповільнення в середньостроковій перспективі.

Джерело: freshplaza.com
Profihort
ADMINISTRATOR
PROFILE

Радимо також прочитати

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Останні новини

Найбільш коментарів