fbpx
728 x 90

Збільшення урожайності томатів у теплицях завдяки AntiReflect

Нанесення розчину AntiReflect дозволило нідерландському виробнику томатів збільшити урожайність

Ван Адріхем Квекерієн (Van Adrichem Kwekerijen) з Стінбергена (Steenbergen)  минулого року збільшив урожайність на 5% на ділянці, де використовувався AntiReflect, порівняно з ділянкою, де не наносили розчин препарату на скляний дах теплиці. «Ми були приємно вражені».

Люк ван Адріхем (Loek van Adrichem) є одним із перших виробників, які мають досвід використання AntiReflect. Цей продукт гарантує, що менше сонячного світла відбиватиметься від скляної покрівлі теплиці. Внаслідок цього в теплицю надходить більше світла, а це сприяє вищій продуктивності.

Площа ділянки у Стінбергені становить 15 га, з них 6 досвічуються. Снекові сливоподібні томати черрі Світел (Sweetelle) вирощують в освітленій секції. Решту площі засаджено томатом Мерліс (Merlice), який є світлолюбивим і придатний для збирання на гілці.

«Ми посадили Мерліс у грудні 2016 року і нанесли засіб AntiReflect на кришу теплиці у березні 2017 року. Насправді це трохи запізно, бо плодоношення почалося в березні. Але ми не змогли це зробити раніше через погодні умови. Покрівля теплиці була або занадто холодною, або занадто вологою», — пояснює фермер.

zg_24_04_02

Дві секції порівнювалися

Хоча фермер не має досвіду використання інноваційного продукту протягом повного сезону, проте, результати є дуже привабливими. «Ми хотіли мати упевненість у впливі продукту, тому підійшли до його вивчення дуже ретельно. Одну секцію площею в один гектар обробляли AntiReflect. Сусідню секцію не обробляли. У кожній з них ми порівняли між собою 20 рядків, які були розташовані в середині кожної секції, щоб виключити будь-які ефекти фасаду», — пояснює він.

Секції є порівнюваними, оскільки ними можна управляти незалежно, якщо це необхідно.

Збільшення урожайності

AntiReflect взагалі не видно зсередини. Оброблені і необроблені поверхні виглядають однаковими зсередини. Тому цікаво було подивитися, яким буде результат.

Ван Адріхем: «Спочатку ми не помічали ніякої різниці. Я ходжу по всій теплиці двічі на тиждень, і в обох секціях урожай виглядав однаковим. Нам не було необхідності змінювати якісь налаштування і всі виробничі процеси були тотожними. Але поступово ми почали дещо помічати: урожайність під AntiReflect повільно збільшувалася. У липні це було на 2%, до середини жовтня виробництво було на 5% вище в 20 рядках, які ми вимірювали. Отже, ми були приємно здивовані таким значним ефектом. Варто зазначити, що результати можуть бути дещо спотворені через зараженість галовим кліщем (gall mite). Різниця може бути меншою в підсумку».

Китиці сорту Мерліс формують у п’ять плодів. Тому збільшення виробництва спостерігалося не у кількості плодів, а в їх масі.

Ван Адріхем: «Але кількість кілограмів перевершує наші очікування, тому це покриває вартість інвестицій».

Світлопропускання залишається тим самим

Окремо декілька панелей скла також було оброблено AntiReflect. Потім з ними проводили дослідження у Лабораторії світла Університету Вагенінген (Light Lab of Wageningen University & Research), де виявили, що оброблені панелі дозволяють пропускати на 3,6% більше променів, ніж ті, які не були оброблені AntiReflect. Після того як ці панелі перебували ззовні протягом року, у лабораторії знову проводили їх вимірювання, щоб перевірити на наявність ознак старіння. Ці виміри показали, що світлопропускна здатність практично не зменшилася через один рік.

Новий сезон

Ван Адріхем висадив нові рослини в грудні. Тепер молоді рослини отримуватимуть більше світла з самого початку за допомогою AntiReflect. Позитивний ефект, як очікується, розпочнеться на більш ранньому етапі, оскільки молоді рослини, що отримують більше світла, зможуть швидше розпочати створювати фотосинтетичну виробничу систему, що дасть кращі результати в довгостроковій перспективі.
Виробник не бачить ніяких недоліків нового рішення. «Цей продукт не дешевий, так що мають бути деякі очевидні переваги. Але кількість кілограмів перевершує наші очікування, тому це покриває вартість інвестицій. Тепер чекатимемо, щоб побачити прогрес у  цьому сезоні; якщо він буде на стільки ж позитивний, то, очевидно, ми розглядатимемо питання про розширення  його застосування на усю неосвітлену  зону теплиці».

Сертифікація

AntiReflect був нанесений на поверхню скла теплиці підрядником De 3 Koningen. Цей продукт потрібно застосовувати дуже точно, навіть акуратніше, ніж покриття ReduSystems. Це тому, що ефективність залежить від нанесення ідеально рівномірного шару, який точно відповідає потрібній товщині. Це можна досягти лише за оптимальних погодних умов. Тільки підрядники, сертифіковані Mardenkro, можуть наносити AntiReflect.

Обмеження до 200 га

У 2018 році застосування AntiReflect обмежено площею до 200 га, що гарантує якість програми та підтримку продуктів.

Для детальної інформації

Mardenkro The Netherlands
Geerstraat 8, 5111 PS Baarle-Nassau, The Netherlands
T: +31 (0)13 507 70 69
sales@redusystems.com
www.redusystems.com

Джерело: hortidaily.com

 

Profihort
ADMINISTRATOR
PROFILE

Радимо також прочитати

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Останні новини

Найбільш коментарів