fbpx
728 x 90

Європейський ринок наповнений червоними трояндами

Європейський ринок наповнений червоними трояндами

Перенасичення ринку і низький попит змушують виробників викидати значну частину вирощеної продукції

Квітень є напруженим місяцем для виробників троянд. Більшість з них отримали додатковий прибуток перед Днем Святого Валентина. Як результат ринок наповнений трояндами, особливо червоними. Це, у поєднанні з низьким попитом, призводить до падіння цін. На цьому тижні вони, ймовірно, досягли найнижчої точки, деякі виробники викидають велику частину червоних троянд, вирощених на своїх фермах.

Викидаємо троянди

Наприклад, компанія Зуарбі (Zuurbier) вирощує троянди в Найваші (Кенія), і нині викидає 75% виробництва червоних троянд на своїй фермі. «Ми не хочемо переповнювати ринок, тому багато виробників намагаються обмежувати кількість троянд, які вони постачають на ринок», — каже Берт Мідделкуп (Bert Middelkoop) з Зуарбі.  Вони продають свої троянди напряму, а також через аукціон Royal FloraHolland.Кожен день ми моніторимо ситуацію, і останні дні вона була досить напруженою. У нас завжди є мінімальний обсяг, який ми постачаємо на аукціон, але навіть так не кожна червона троянда продається». Асортимент Зуарбі — це 40-70-сантиметрові троянди у декількох кольорах. Найбільше постраждали червоні троянди заввишки 40-50 см. Також рожеві різновиди характеризуються низьким попитом. «Близько 20-25% 40-50-сантиметрових троянд нині викидають на фермі». Жовті, проте, все ще добре продаються.

 Спалах на День Святого Валентина

Великі обсяги червоних троянд на ринку є наслідком Дня Святого Валентина.

«У День Святого Валентина багато виробників збільшують виробництво червоних троянд. Потім попит на них різко падає, що змушує багатьох виробників викидати свої червоні троянди», — говорить Мідделкуп.

Таким чином, високі обсяги продажів на День Святого Валентина часто означають більш високий ризик у квітні. «На щастя, ми не збільшуємо раптово наші обсяги виробництва квітів на День Святого Валентина, тому кількість продукції, яку ми маємо викинути, менша, ніж у багатьох інших виробників, які різко збільшили своє виробництво на це свято».

Поєднання високих обсягів виробництва та гарної погоди

На думку Мідделкупа, причиною нинішньої ситуації є поєднання високих обсягів виробництва та гарної погоди в Європі минулими вихідними. «Температури були сприятливі і сяяло сонце. Як результат люди не думають про троянди, а більше про горщечкові рослини і розсаду».

Низькі ціни

На аукціоні «Royal FloraHolland», обсяги квітів з Африки високі, а попит низький. Це призвело до зниження цін. «Ціна нижча, ніж звичайна мінімальна, яку виробники хотіли б отримати, особливо для червоних і білих. Інші кольори, проте, як і раніше продаються досить добре», — говорить Америк де Бест (Amerik De Best), аукціоніст в FloraHolland Rijnsburg. Однак де Бест вказує на те, що ця тенденція є звичною для цієї пори року. «Як правило, між Великоднем і Днем Матері, попит на троянди падає, а обсяги виробництва високі. Так, ціни більш-менш схожі на попередні роки», — говорить він.

Найнижча точка

Мідделкуп і де Бест вважають, що найнижча точка досягнута.

«У найближчі дні, прогнозуються невеликі дощі. Сподіватимемося, що це трохи підніме попит. Після цього, 23 квітня в Каталонії відзначатиметься свято Sant Jordi. Іспанія, зазвичай, відроджує продаж червоних троянд. І, звичайно ж, на День Матері 13 травня ми очікуємо високий попит», —говорить Мідделкуп.

Також де Бест очікує, що ціни зростатимуть найближчим часом. «Я очікую і сподіваюся, що ціни почнуть збільшуватися на початку наступного тижня».

Гарні ціни на ексклюзивні сорти

 Але не всі троянди мають низьку ціну. «Весільний сезон на підйомі, тому ексклюзивні троянди продаються добре. Насправді, більшість ексклюзивних сортів загалом мають гарну ціну», — говорить Де Бест. Тому для цих сортів, він сподівається, ціни зростуть найближчими тижнями.

Джерело: floraldaily.com
Profihort
ADMINISTRATOR
PROFILE

Радимо також прочитати

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Останні новини

Найбільш коментарів