fbpx
728 x 90

H2Flo — нова технологія ефективного використання води

H2Flo — нова технологія ефективного використання води

Застосування інноваційного агента H2Flo для фіксації води в ґрунті дозволяє економити на зрошенні

Згідно із дослідженнями компанії Amega Sciences, застосування спеціального агента H2Flo може значно підвищити урожайність плодових та овочевих культур, у тому числі й картоплі, зменшивши використання води, необхідної для зрошення, на 25%.

Фермер Тім Пауфорт (Tim Papworth) із графства Норфолк (Велика Британія), який одним із перших отримує переваги від використання агента для консервації (зв’язування води) під час вирощування картоплі сорту Роял (Royal), розповідає: «Ми застосували агент H2Flo на нашій дослідній ділянці картоплі водночас із нашим стандартним обприскуванням. Також, для порівняння, залишили іншу ділянку необробленою на добре дренованих супіщаних ґрунтах на одній із наших ферм поблизу Північного Уолшема (North Walsham).»

Збір урожаю показав, що на ділянці, обробленій агентом H2Flo, отримано вищий урожай порівняно із контролем, необробленою ділянкою. Різниця в урожайності склала 11 тонн, що становить 72,63 т/га порівняно із 61,45 т/га у контролі. «Подібне підвищення урожайності дає змогу фермерському господарству отримувати додатковий прибуток у 1000 £ (англійських фунтів стерлінгів) з гектара і відображає перевагу використання технології H2Flo», — розповідає доктор Річард Коллінз (Dr Richard Collins), менеджер з продажів компанії ICL.

«Продукт H2Flo містить суміш поверхнево-активних речовин, які змінюють поверхневий натяг води. Таким чином, він сприяє кращому поширенню води у ґрунтовому профілі, поліпшуючи його зволоження, та робить її доступною для рослин, — говорить він. — Необроблена ж ділянка картоплі вимагала регулювання вологості ґрунту за рахунок додаткового зрошення та характеризувалася гіршим розвитком рослин, який буде ще гіршим, якщо умови будуть посушливішими».

Досліди також показали, що застосування агента H2Flo зменшує необхідність застосування зрошувальної норми води на 25%, зберігаючи її та економлячи кошти на її помпуванні. Керуючись такими результатами, містер Пауфорт знову збирається досліджувати застосування H2Flo у новому сезоні, використавши його вже на більшій площі та на декількох сортах.

«Враховуючи значні витрати на придбання і використання води, застосування технології H2Flo вартує 99 £/га, тому я дійсно зацікавлений випробувати її переваги для економії води у своєму господарстві», — говорить Тім. «Ми використовуємо в середньому 6700 м3/га води для зрошення в звичайному сезоні, що коштує нам приблизно 8 600 £, тому будь-яка економія буде великою користю для нас і навколишнього середовища», — зауважує він.

Джерело: hortnews.com
Profihort
ADMINISTRATOR
PROFILE

Радимо також прочитати

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Останні новини

Найбільш коментарів